شجاع مجسمه خراسان مسابقه عکس خبری

شجاع: مجسمه خراسان مسابقه عکس خبری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

شاید کمی غیرمنصفانه و سختگیرانه به نظر برسد ولی اگر بازیگری نتواند تا اواسط دهه چهارم زندگی خود نقشی بسیار مهم و آینده ساز بدست آورد دیگر بعد از آن نقش قابل توج

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

عبارات مهم : زندگی

شاید کمی غیرمنصفانه و سختگیرانه به نظر برسد ولی اگر بازیگری نتواند تا اواسط دهه چهارم زندگی خود نقشی بسیار مهم و آینده ساز بدست آورد دیگر بعد از آن نقش قابل توجهی دریافت نکرده و به دنبال آن به شهرت نخواهد رسید.

بحث مسئله سینمای هالیوود با اوج رفتن سن مسئله ای است که در سال های اخیر به شدت به آن پرداخته شده است و حتی بازیگران برنده اسکاری مانند هلن میرن، نحوه واکنش‌ها با بازیگران زن پا به سن گذاشته را غیرقابل تحمل و بیرحمانه خوانده هست. در این میان ولی بازیگرانی نیز بوده اند که توانسته اند بعد از عبور کردن از مرز سی و چند سالگی نیز به شهرت رسیده و این قاعده کلی در هالیوود را شکست دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بازیگرانی آشنا کنیم که بسیار دیر به شهرت رسیده و نشان دادند که همه چیز با صبر کردن قابل دستیابی خواهد بود.

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

جرمی رنر

شاید کمی غیرمنصفانه و سختگیرانه به نظر برسد ولی اگر بازیگری نتواند تا اواسط دهه چهارم زندگی خود نقشی بسیار مهم و آینده ساز بدست آورد دیگر بعد از آن نقش قابل توج

جرمی رنر امروز دیگر بازیگر آشنا شده است ای به خاص در دنیای مارول و فرانچایز «انتقام جویان» (Avengers) است که نقش کماندار معروف این سری فیلم را بر عهده دارد. ولی زمانی که وی در سال 2011 جهت نخستین بار در نقشی بسیار کوتاه در دنیای سینمایی مارول و در فیلم «ثور» (Thor) بازی کرد 41 سال سن داشت. رنر جهت نخستین بار طعم شهرت را با بازی در فیلم «صندوقچه درد» (The Hurt Locker) به کارگردانی کاترین بیگلو در سال 2008 چشید که در مراسم اسکار 2010 برنده جایزه عالی ترین فیلم سال شده است و رنر نیز به خاطر آن نامزد دریافت جایزه عالی ترین بازیگر شد.

وی در ابتدا جهت بازی در نقش یک قاتل سریالی مشهور به نام جفری دامر در فیلمی مستقل به همین نام در سال 2002 به شهرت رسید که بسیاری بازی او را ستودند. وی ابتدا به عنوان گریمور فعالیت می کرد و همین عنوان باعث شد که وقت کافی جهت انجام آزمون های بازیگری داشته باشد و بدهید ترتیب در نهایت به شهرت رسید هر چند کمی دیر.

ساموئل ال جکسون

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

ساموئل ال جکسون یکی از بازیگرانی است که به نظر می رسد از شروع سینما در عرصه بازیگری حضور داشته است ولی آیا به یاد دارید که در جوانی او را در فیلمی دیده باشید؟ جکسون در اوایل دهه 90 در چند فیلم مشهور مانند «بازی های میهن پرستانه» (Patriot Games) در سال 1992، «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) و «عشق واقعی» (True Romance) در سال 1993 نقش های فرعی داشت. ولی شهرت او با بازی در فیلم های کوئنتین تارانتینو بدست آمد.

وی جهت بازی در فیلم «سگ های انباری» (Reservoir Dogs) تارانتینو آزمون بازیگری داد ولی نتوانست نقشی در این فیلم داشته باشد. جکسون بعد از به نمایش درآمدن فیلم مذکور در فستیوال ساندنس نزد تارانتینو رفت و او را تحت تاثیر قرار داد. وی گفت که فیلم فوق العاده بوده و اگر او در آن بازی می کرد چه بسا بهتر بود. تارانتینو نیز گفت که در حال نوشتن فیلم نامه دیگری است و او را جهت آن در نظر دارد. چند هفته بعد یک کپی از فیلمنامه «داستان های عامه پسند» (Pulp Fiction) بدست جکسون رسید و زمانی که وی نقش قاتل این فیلم با نام جولز را بر عهده گرفت، 46 سال داشت.

شاید کمی غیرمنصفانه و سختگیرانه به نظر برسد ولی اگر بازیگری نتواند تا اواسط دهه چهارم زندگی خود نقشی بسیار مهم و آینده ساز بدست آورد دیگر بعد از آن نقش قابل توج

جان هام

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

زندگی حرفه ای جان هام با پخش سریال «مردان دیوانه» (Mad Men) در سال 2007 به یکباره عوض کردن کرد و بدهید ترتیب وی که در میانه های دهه چهارم زندگی خود به سر می برد به شهرت رسید. قابل باور نیست که هام جهت این همه سال مورد توجه قرار نگرفته هنگامی که که سریال مذکور را با بازی خیره کننده او می بینید. ولی وی جهت این که به شرایط کنونی برسد در لس آنجلس دست به هر کاری زد. وی حتی جهت مدتی به عنوان مسئول دکور در فیلم های پورن فعالیت می کرد. اکنون ولی هام یکی از اشخاص آشنا شده است هالیوود است و در فیلم تحسین شده است «بچه راننده» (Baby Driver) به کارگردانی ادگار رایت بازی فراموش نشدنی از خود ارایه داد.

جسیکا چستین

ستاره خوشبختی جسیکا چستین تا دهه چهارم زندگی او طلوع نکرده بود ولی با بازی در 6 فیلم در سال 2011 از جمله «درخت زندگی» (The Tree of Life) ساخته ترنس مالیک و «کمک» (The Help) که نامزدی اسکار را جهت وی در پی داشت به سرعت به شهرت رسید. وی سال بعد حضور موفقی دیگر در فیلم برنده جایزه اسکار «30 دقیقه بعد از نیمه شب» (Zero Dark Thirty) داشت که او را به عنوان یک بازیگر زن نقش اول به کارگردانان هالیوود شناساند.

اما چستین در آن وقت 35 سال سن داشت اگر چه در مورد سنش سخنی نمی گفت. وی گفته که چون بازیگر است و می خواهد نقش سنین متفاوت را بازی کند، از سن واقعی خود سخن نمی گوید. وی بعد از این فیلم چنان به شهرت رسید که بسیاری از طرفدارانش او را تا منزل اش تعقیب کردند تا از او امضا بگیرند.

آلن ریکمن

زمانی که آلن ریکمن به صورت غیرمنتظره در سال 2016 درگذشت دنیای هالیوود یک بازیگر با استعداد را از دست داد. گفته می شود که این بازیگر تا چندین هفته آخر عمر خود از شدت بیماری سرطان خود اطلاع چندانی نداشت. ولی دوستداران سینما به نبوغ ریکمن تا سن 41 سالگی پی نبرده بودند.

وی جهت سال های زیادی در تئاتر فعالیت داشت تا این که مسیر خود را به سمت سینما عوض کردن داد. ریکمن در سال 1988 نقش هانس گروبر را در فیلم «جان سخت» (Die Hard) بازی کرد که جهت هر لحظه ماندگار شد و بدهید ترتیب یک شبه به شهرت رسید. اگر چه این نقش عالی ترین نقشی بود که ریکمن بازی کرد ولی بسیاری او را به خاطر بازی در فرانچایز «هری پاتر» در نقش سوروس اسنیپ به یاد دارند.

برایان کرانستون

در اوایل دهه 2000، برایان کرانستون توانست با بازی در سریال «دنیای مالکوم» (Malcolm in the Middle) در نقش یک پدر درمانده به شهرتی نسبی دست یابد ولی سریال «بریکینگ بد» (Breaking Bad) ساخته وینس گیلیگان بود که او را به یک ستاره تبدیل کرد. در آن دوران گیلیگان یک نویسنده نسبتاً گمنام بود ولی توانسته بود نویسندگی یکی از اپیزودهای سریال «پرونده های مجهول» (The X-Files) که اتفاقاً کرانستون در آن به عنوان بازیگر مهمان حضور داشت را بدست آورد.

وی هیچگاه نقش آفرینی خارق العاده کرانستون در این یک اپیزود را فراموش نکرده و تصمیم گرفت در آینده باز هم با او کار کند. کرانستون از سن 50 سالگی عبور کرده بود که گیلیگان جهت ایفای نقش والتر وایت به او پیشنهاد داد. علیرغم این که کرانستون در سن اوج و خیلی دیر به شهرت رسید ولی خود می گوید که از این عنوان ناراحت نیست.

مورگان فریمن

مورگان فریمن در آخرهای دهه 1960 در چندین نقش جزیی حضور یافت ولی بزرگ تری تجربه او در دنیای بازیگری در سال 1971 در سریال «شرکت الکتریکی» (The Electric Company) حضور یافت و در مدت 7 سال آینده در بیش از 780 اپیزود از آن نقش آفرینی کرد. اگر چه وی در این برنامه تلویزیونی در نقش های مختلفی ظاهر شده است و حضور او با موفقیت همراه بود ولی فریمن هیچگاه علاقه ای به حضور در آن نداشت. ولی به گفته خودش موفقیت او در سال 1986 و در سن 49 سالگی شروع شد، آن هم با بازی در در فیلم «مهارت خیابانی» (Street Smart).

برترین ها

واژه های کلیدی: زندگی | سریال | بازیگر | بازیگری | هالیوود | بازیگران | بازیگران زن | قاتل سریالی | بازیگران برنده اسکار

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

بازیگرانی که در سنین اوج به شهرت رسیدند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs