شجاع مجسمه خراسان مسابقه عکس خبری

شجاع: مجسمه خراسان مسابقه عکس خبری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی توافق روسیه و چین جهت کنار گذاشتن دلار

مسکو و پکن توافق کردند سهم یوان و روبل را در معاملات و طرح‌های یکسان خود زیاد کردن دهند. 

توافق روسیه و چین جهت کنار گذاشتن دلار

توافق روسیه و چین جهت کنار گذاشتن دلار

عبارات مهم : تجارت

مسکو و پکن توافق کردند سهم یوان و روبل را در معاملات و طرح های یکسان خود زیاد کردن دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از آر تی، در بیانیه مشترکی که به امضای ولادمیر پوتین – مدیر جمهور روسیه و شی جین پینگ- مدیر جمهور چین رسید، دو طرف بر تقویت همکاری خود در بخش مالی به خاص از طریق زیاد کردن سهم استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات تجاری و سرمایه گذاری های یکسان خود تایید کردند. دو طرف همچنین اعلام کردند سیستم های پرداخت و بیمه ای جدیدی را ایجاد خواهند کرد.

رهبران دو کشور توافق کردند زمینه های جدیدی از همکاری های اقتصادی بین ۲ کشور را گسترش دهند. قرار است حجم تجارت دوجانبه این کشورها تا آخر امسال ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

توافق روسیه و چین جهت کنار گذاشتن دلار

همچنین در این سند آمده است دو طرف استراتژی های اقتصادی هماهنگ تری جهت توسعه اقتصادهای ملی خود از طریق ایجاد محیط مطلوب کسب و کار جهت بنگاه های دو کشور اتخاذ می کنند که به نوبه خود منجر به یکپارچگی زیاد بازارهای مالی دو کشور و رویکردهای یکسان در عرصه جهانی خواهد شد.

چین بزرگ ترین شریک تجاری روسیه محسوب می شود و ۱۵ درصد از کل حجم تجارت خارجی روسیه با چین انجام می شود، به گونه ای که تا آخر سال ۲۰۱۷، حجم تجارت دو کشور بالغ بر ۸۷ میلیارد دلار بوده هست. دو کشور اخیرا توافق کرده اند ضمن گسترش همکاری های اقتصادی با یکدیگر، سهم دلار و سایر ارزهای غربی از مبادلات خود را کمتر کنند.

مسکو و پکن توافق کردند سهم یوان و روبل را در معاملات و طرح‌های یکسان خود زیاد کردن دهند. 

بنابر اعلام بانک مرکزی روسیه، هم چین و هم روسیه مایلند تجارت خود را به روبل و یوان انجام دهند. سال گذشته، ۹ درصد پرداختی های روسیه به چین به روبل و ۱۵ درصد پرداختی های چین به روسیه به یوان صورت گرفت.

واژه های کلیدی: تجارت | توافق | روسیه | همکاری | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs